Aktualności

Regulamin rozgrywek

Yeewdel @09.03.2014

Regulamin rozgrywek, który obejmuje cały turniej.Regulamin rozgrywek

 

1.    Zawodnicy, którzy spóźnią się na lekcję są automatycznie dyskwalifikowani.

2.    Drużyny będą na początku rywalizowały ze sobą w lidze (9 kolejek), po czym osiem najlepszych drużyn zmierzy się w fazie play – off, czyli  1. drużyna z ligi gra z 8. drużyną, 2. z 7., 3. z 6., 4. z 5.

3.    W rozgrywkach gramy drużynami 5-cio osobowymi, czyli w pierwszym składzie gra 4 zawodników z pola + 1 bramkarz. Na ławce rezerwowej musi być minimum 1 osoba z drużyny.

4.    Czas gry: 10 min.

5.    Punktacja, która obowiązuje w lidze to:

-        Zwycięstwo  - 3 punkty;

-        Remis – 1 punkt;

-        Porażka – 0 punktów.

6.    Jeśli jedna z drużyn nie stawi się na mecz, to spotkanie skończy się wynikiem 3:0 i trzema punktami dla drużyny przeciwnej.

7.    Mecze muszą rozpocząć się i kończyć o wyznaczonych godzinach – w razie opóźniania się meczu, sędzia ma prawo skrócić dany mecz.

8.    Zmiana terminu lub godzin rozpoczęcia jest możliwa tylko za zgodą organizatora rozgrywek (muszą przyjść kapitanowie obydwu drużyn). Prośby o przełożeniu meczu, które zostaną zgłoszone sędziom (P. Zając, P. Chamot, P. Walaszczyk) nie zostaną przełożone, gdyż są oni uprawnieni do sędziowania spotkani, a nie do przekładania meczów. Prośby dotyczące przełożenia danego meczu należy składać do organizatorów (Kamil Habrych  lub Rafał Panasiński [kl. 3 D]). Zmiany terminu można dokonać maksymalnie dwie godziny przed meczem.

9.    Zmiany zawodników w czasie meczów są lotne.

10.  Za niesportowe zachowania (m. in. Przekleństwa) będzie minutowa kara, lecz jeśli w czasie odbywania kary osłabiona drużyna straci bramkę, to zawodnik ukarany natychmiast wraca na boisko. Za rękoczyny, bądź inne wyjątkowo brutalne i chamskie zagrania grozi kara czerwonej kartki - odsunięcie zawodnika na jeden mecz lub  na trzy mecze (wyjątkowa sytuacja).

11.  O kolejności zajętego miejsca w grupie decyduje: ilość punktów, bezpośredni pojedynek, a  na końcu bilans bramkowy.

12.  W sprawach spornych decyzje podejmują organizatorzy lub osoby upoważnione przez nich. Nie będą rozpatrywane protesty oparte na złych (zdaniem zawodników) decyzjach sędziów. Rezultat uzyskany na boisku jest ostateczny i mecze nie będą powtarzane.

13.  Mecze rozgrywamy piłką halową, natomiast auty są wykonywane nogą.

14.  Auty bramkarskie wznawiamy nogą lub ręką. Od następnej kolejki (3. kolejki) obowiązuje zakaz przerzucania oraz przekopywania przez bramkarza połowy. Dotyczy to tylko sytuacji, kiedy piłka opuści boisko.

15.  Spotkanie rozgrywamy najpóźniej 3 minuty po dzwonku na przerwę.

16.  Podczas rozgrywanych meczów obowiązuje strój sportowy. Należy przebrać się godzinę przed meczem.

17.  Za pierwsze 3 miejsca w całym turnieju przewidywane są nagrody.

 

Organizatorzy:

Kamil Habrych i Rafał Panasiński

Klasa III D

 

Regulamin wzorowany był na regulaminie z II Edycji turnieju.

Komentarze - bądź pierwszy, skomentuj! Dodaj opinię

Tabela
lp. M Br Pkt
1. III C III C 9 +20 21
2. II C II C 9 +13 19
3. II B II B 9 +6 17
4. III A III A 9 +12 16
5. I C I C 9 +5 16
6. III D III D 9 +21 15
...
Najczęściej czytane
Brak aktualności

Facebook

Sonda
W jakiej formie chcielibyście widzieć filmiki z meczów?